Siatkówka

VIII Amatorska Liga Piłki Siatkowej Gminy Jabłonna - daty turniei:

06.11.16,
27.11.16,
18.12.16,
15.01.17

19.02.17,
05.03.17

VIII Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Gminy Jabłonna

I. Cel
-  popularyzacja siatkówki w środowisku lokalnym

-  upowszechnianie aktywnych form wypoczynku
podnoszenie sprawności fizycznej
-  integracja społeczna

-  rywalizacja w duchu fair play

II. Termin i miejsce

-  Rozgrywki prowadzone będą w hali sportowej szkoły podstawowej w Jabłonnie ul. Szkolna 2

-  Turnieje będą rozgrywane jeden raz w miesiącu – dokładne terminy kolejnych turniejów podawane będą w oddzielnych komunikatach oraz na stronie klubu: www.lkslotos.pl

III. Organizatorzy

-  LKS Lotos Jabłonna

Gmina Jabłonna

-  Szkoła Podstawowa w Jabłonnie

IV. Zasady uczestnictwa
1. W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy, którzy:

a) skończyli 18 lat, bądź 16- latkowie, którzy posiadają pisemne zezwolenie rodziców na udział w turniejach.

b) zawodnicy startują na własną odpowiedzialność. Nie mogą mieć przeciwwskazań lekarskich do wzięcia udziału w zawodach.

c)  drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie

d)  organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki i kontuzje wynikłe w czasie trwania rozgrywek.

e) nie są zrzeszeni (nie posiadają licencji PZPS)

f) opłacili wpisowe:  30 zł od drużyny za turniej

g) w trakcie trwania rozgrywek obowiązuje zasada „fair play”

V. System rozgrywek

-   w turnieju może wziąć udział maksymalnie 16 drużyn

-   turniej rozgrywany będzie: systemem pucharowym, „każdy z każdym”, lub w grupach – w zależności od ilości zgłoszonych drużyn, o systemie zadecyduje Sędzia Główny przed rozpoczęciem gier.

-   liga rozgrywana będzie  w okresie XI 2016 – V 2017r. ( 8 – comiesięcznych turniejów)

-   turnieje rozgrywane będą wg przepisów Polskiego Związku Piłki Siatkowej

-   drużyny występują w składach 6 – osobowych (do udziału może zostać dopuszczona drużyna składająca się minimalnie z 3 – zawodników), drużyna może zgłosić 4 zawodników rezerwowych,

w skład drużyny musi wchodzić minimum 1 kobieta (przy składzie 6-osobowym) lub maksimum 5 mężczyzn.

-   mecze odbywają się do  2 wygranych setów (tie break do 15 punktów) w zależności od zgłoszonych drużyn.

-   ustala się za wygrany mecz 3 pkt, za przegrany 0 pkt.

-   o kolejności miejsc decydować będą:

a) łączna ilość zdobytych punktów

b) lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych

c) lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do straconych

c) bezpośredni pojedynek

-  system rozgrywek podawany będzie na każdym turnieju ( zależny od ilości zgłoszonych drużyn )

VI. Punktacja:

I miejsce w turnieju eliminacyjnym – 20 pkt.
II miejsce w turnieju eliminacyjnym –
16 pkt.
III miejsce w turnieju eliminacyjnym, -
14 pkt.
IV miejsce w turnieju eliminacyjnym –
12 pkt.
V – VI miejsce w turnieju eliminacyjnym –
8 pkt.
VII – VIII miejsce w turnieju eliminacyjnym –
6 pkt.
IX – XII miejsce w turnieju eliminacyjnym –
2 pkt.
Pozostałe miejsca – 1 pkt.

Do turnieju finałowego awansuje 8 najlepszych drużyn, które na swoim koncie zgromadzą największą ilość punktów w siedmiu turniejach eliminacyjnych.

VII.  Nagrody:

Dla drużyn, które w końcowej rywalizacji zajmą miejsca:

I – III medale, nagrody. I – VIII dyplomy.

Postanowienia końcowe:

- zawodników obowiązuje strój sportowy i zmiana obuwia

- za zaistniałe wypadki nie zawinione przez organizatora, organizator nie ponosi odpowiedzialności.

- za rzeczy pozostawione bez opieki lub zaginione organizator nie odpowiada

- podczas turnieju obowiązuje całkowity zakaz palenia i spożywania alkoholu na terenie obiektu sportowego

- wszyscy uczestnicy turnieju wyrażają zgodę na wykorzystywanie ich wizerunków i danych w celach

informacyjnych i promocji klubu.

- w sprawach nie ujętych w regulaminie decyduje organizator, prawo interpretacji regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorowi.

ORGANIZATOR ROZGRYWEK NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ I CYWILNEJ W ZAKRESIE PONIESIONYCH SZKÓD NA ZDROWIU I MIENIU BIORĄCYCH UDZIAŁ W ROZGRYWKACH ZAWODNIKÓW.

W celu sprawnego przebiegu zawodów prosimy o potwierdzenie udziału przynajmniej na jeden dzień przed kolejnym turniejem, na adres email: lkslotos@o2.pl

Zgłoszenie musi zawierać nazwę drużyny oraz imiona i nazwiska zawodników.

Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Bliższe informacje:    Beata Kowalska  0 501 610 397

Stworzone i napędzane przez o.net.pl